Blog

Zuzana Žežulková Maličká je mluvčí Extinction Rebellion v Liberci. Své zamyšlení napsala v reakci na plán TMR Ještěd vybudovat lanovku Nová Skalka. Děkujeme za svolení jej zde zveřejnit.

Po tříměsíční pauze způsobené pandemií koronaviru se opět sešla Pracovní skupina pro klima města Liberec. Ačkoli byla skupina ustanovena v říjnu a na náš popud, ještě jsme tu o ní na blogu nepsali! Místo dlouhé omluvy tedy přijměte krátké představení - o co jde a co se nám už povedlo. Seznam členů najdete na konci článku.

Chlápek v obleku s RedBullem v ruce? Nebo člověk, který na korporátní poradě nadšeně hýká a povzbuzuje ostatní k výkonům zvyšujícím prodeje? Kdepak: role energetického manažera je o dost civilnější a zároveň přínosnější. Šikovný energetický manažer může městu ušetřit během několika měsíců spoustu peněz a ještě ho nasměrovat na cestu čistší a...

Diskuze na téma "Lesy a změna klimatu", kterou jsme organizovali ve spolupráci s projektem InnoForESt proběhla v krajské vědecké knihovně 22. ledna 2020. O tom, co stojí za současnou kůrovcovou kalamitou, jaký asi bude její vývoj, zda je možné ji zastavit nebo jak budou vypadat lesy za několik desítek let a jak to udělat, aby byly co...

Nebojte, tohle nebude třicátý osmý článek o tom, jak jsou Vánoce strašlivě konzumní a hrozné. Vánoce jsou vždycky takové, jaké si je uděláme. Pokud přemýšlíte o tom, jak je pojmout ohleduplněji k přírodě, můžou vám následující tipy přijít vhod: