Setkání klimatických iniciativ

24.-26.4.2020 Okna u České Lípy

Program

Pátek 24.4.

večerní pivo

Sobota 25.4. 

8:00 - 9:00: snídaně

9:30 - 10:30: představení se jednotlivých skupin

11:00 - 12:30: paralelní workshopy: Jak komunikovat s politiky (RzK Liberec + ???) / Jak komunikovat s médii (Daniel Tichý, CI2) 

12:30 - 14:00: oběd plus pauza

14:00 - 17:00: Klimaticky odpovědná obec: panelová diskuze. Moderuje Daniel Tichý, diskutující: Jan Macháč (ekonom, Institut pro environmentální a ekonomickou politiku), ??? starosta/starostka, architekt - urbanista, zástupce Litoměřic (energetický manažer). První polovina debaty bude společná, druhá bude dělená podle oblastí (upřesníme).

Večer: promítání filmu o klima hnutí v Česku + pivo

Neděle 26.4.

8:30 - 9:30 snídaně

9:30 - 12:00: strategické plánování s facilitátorem - jak mezi sebou můžeme jako skupiny navzájem spolupracovat? Co potřebujeme? Jak se můžeme podpořit? Jak podpořit další? Jak řešit finance, lidské zdroje, síly, vyčerpání, inspiraci, povzbuzení?

14:00 - 15:30: workshop na téma jako komunikovat změnu klimatu přes hudbu a divadlo / jak zapojovat dobrovolníky a pracovat s lidmi

Účast na programu je čistě dobrovolná. Pokud bude teplo, budeme se snažit udělat maximum programu venku. Samozřejmě máte možnost kdykoli vyrazit na výlet nebo procházku po kouzelném okolí Oken, které leží na Kokořínsku a v okolních lesích se tak nachází pískovcové skály a rokle. Máchovo jezero a hrad Bezděz jsou taktéž nedaleko.


Ubytování

 Akce probíhá v základní škole v Oknech u České Lípy. Spát je možné ve třídách ve škole na vlastních karimatkách (nebo čemkoli, co si přivezete :), tříd je k dispozici celkem 6. Dále je možné stanovat na velké zahradě školy. Ve škole je k dispozici sprcha, záchod a běžné sociální zařízení. Pokud byste chtěli spát ve větším komfortu, je potřeba to zařídit po vlastní ose. V okolí je možností dostatek - několik kilometrů od Oken jsou Doksy u Máchova jezera s širokou nabídkou možností. 

Strava: 

zajištěno bude vegetariánské jídlo od sobotního rána po nedělní oběd. Zhruba dva týdny před akcí pošleme přihlášeným účastníkům formulář s možností si jednotlivá jídla objednat. 

Děti a hlídání: 

Rodiny jsou vítané, jen upozorňujeme, že nemůžeme zajistit soukromí při ubytování. Nabízíme možnost zajistit v době programu (sobota dopoledne a odpoledne plus neděle dopoledne) hlídání pro děti. V areálu sídlí též lesní školka, takže program pro děti bude probíhat převážně venku s ohledem na věk dětí. Pokud máte o hlídání zájem, potřebujeme to vědět dopředu - požádáme vás také o příspěvek pro hlídací tety.

Finance: 

Za ubytování ve škole (ať už uvnitř nebo na zahradě) vás poprosíme o příspěvek 50 korun na osobu a noc, za jídlo to bude zhruba 250 - 300 korun na den (rozpočítáme na jednotlivá jídla). 

Dále vás poprosíme o příspěvek na organizaci semináře (především určené na pokrytí nákladů lektorů). Nechceme, aby byly finance překážkou vaší účasti na akci - pokud by to tak mělo být, ozvěte se a domluvíme se.

Doprava: 

Vlaková zastávka je asi 100 metrů od školy. 

Kdo se chystá? 

Lidé z místních klimatických iniciativ - Rodiče za klima Liberec, Kladno, Česká Lípa, Chebsko za klima, Znepokojené matky (Bratislava), Klimatická koalice Olomouc, Parents for Future Semily a Pelhřimov, lidé z Doctors for Future, zástupci celostátních hnutí - Greenpeace, Limity jsme my, Hnutí Duha, možná Tomasz Terlecki z European Climate a další.