Blog

Nebojte, tohle nebude třicátý osmý článek o tom, jak jsou Vánoce strašlivě konzumní a hrozné. Vánoce jsou vždycky takové, jaké si je uděláme. Pokud přemýšlíte o tom, jak je pojmout ohleduplněji k přírodě, můžou vám následující tipy přijít vhod:

Stávka za klima 20. září se koná během pracovní doby, v Liberci od 10 do 12:00. Zúčastnit se jí znamená překonat jisté nepříjemnosti, pokud jste zaměstnanec (ale popravdě, není to triviální ani pro rodiče malých dětí). Studenti, kteří za klima stávkují již od loňského roku, o tom vědí své. Někteří dostali třídní důtky nebo napomenutí, jiní jsou...

Čtveřice základních požadavků k řešení klimatické krize pro Radu a Zastupitelstvo města Liberce, které jsme jménem iniciativy Rodiče za klima Liberec předali zastupitelům na jejich zasedání 27. 6. 2019.

Dobrý den, rádi bychom zde představili iniciativu Rodiče za klima - Liberec. Iniciativa vzešla ze stejnojmenné demonstrace, která se konala 16. května tohoto roku, a chtěli bychom zde poděkovat panu primátorovi za to, že svým souhlasem umožnil její přesun na Benešovo náměstí v nestandardně krátké době.

Připravili jsme letáčky, na kterých stručně vysvětlujeme příčiny klimatické krize, jaké ohrožení pro nás představuje i co se dá pro její řešení podniknout. Letáčky si můžete stáhnout a šířit i vy.